• O przedszkolu

•

Nasze Przedszkole istnieje od 1962 roku. Jest placówką wychowawczo - opiekuńczą dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat posiadającą dwa oddziały z przeznaczeniem dla 50 dzieci. Jedną grupę stanowią 3 - 4 latki, a drugą dzieci w wieku 5 - 6 lat. W trudnych sytuacjach przyjmujemy również dzieci młodsze. Obecnie Przedszkole czynne jest w godzinach od 7:00 do 16:00. Godziny pracy dostosowujemy do potrzeb rodziców.

LOKALIZACJA I WYPOSAŻENIE

Przedszkole mieści się w dwupiętrowym budynku przy ul. Sobowskiej 1 w Tarnobrzegu na osiedlu Wielowieś obok głównej drogi przejazdowej Sandomierz - Tarnobrzeg. Budynek jest dobrze przystosowany do wymagań pracy przedszkola; posiada zaplecze gospodarcze oraz ogród ze sprzętem do zabaw na powietrzu. W ogrodzie przedszkolnym znajdują się urządzenia terenowe - stałe i przenośne. To miejsce radości, odpoczynku, dobrej, beztroskiej i bezpiecznej zabawy dla naszych wychowanków. Bogactwo drzew iglastych, liściastych, krzewów ozdobnych i kompozycji kwiatowych to " oaza spokoju " dla Rodziców naszych Miluśińskich, którzy uczestnicząc w wielu imprezach organizowanych przez placówkę znajdują tu relaks i chwilę wytchnienia.

W budynku Przedszkola na parterze znajduje się sala dydaktyczna, kuchnia, sztnia i  łazienka.  Na piętrze  usytuowane są:  sala dydaktyczna, komputerowa -  wyposażona w nowoczensy komputer stojący - KidSmart i laptopy, salka relaksacyjna, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski i intendentki oraz łazienka dla presonelu. Sale dydaktyczne wyposażone sa w nowoczesne, kolorowe, przyjazne dzieciom mebelki, różnorodne zabawki i atrakcyjne pomoce dydaktyczne.

Lokalizacja placówki pozwala na korzystanie przez dzieci z terenów zielonych (las, łąka, rzeka Wisła), na kontakt z instytucjami użyteczności publicznej (apteka, poczta, przychodnia lekarska, sklepy, szkoła podstawowa).

Warunki jakie posiada Przedszkole niewątpliwie sprzyjają dobremu organizowaniu procesu wychowawczo - dydaktycznego.