• Zapewniamy dzieciom trzy pełnowartościowe urozmaicone posiłki oraz owoce między posiłkami. Dzieci mają swobodny dostęp do picia w ciągu całego dnia.

• Jesteśmy przedszkolem otwartym na oczekiwania i potrzeby dzieci, rodziców,  środowiska lokalnego.

• Priorytetem naszej działalności jest bezpieczeństwo, akceptacja, poszanowanie praw naszych wychowanków. Pragniemy doskonalić jakość pracy naszego przedszkola poprzez rozpoznawanie potrzeb środowiska oraz poszukiwanie nowatorskich metod pracy z dziećmi.

• Zapewniamy stałą współpracę ze specjalistami (psychologiem, logopedą).

• Dążymy do wszechstronnego rozwoju wychowanka, dobrego przygotowania do szkoły, osiągnięcia przez dziecko gotowości szkolnej.

• Wychowujemy w duchu patriotycznym, uwrażliwiamy na dobro, prawdę i piękno.

• Posiadamy dobrze wykwalifikowaną, stale doskonalącą swoje umiejętności kadrę pedagogiczną i obsługową.

• Zapewniamy wychowankom częsty pobyt na placu zabaw.

• Organizujemy wycieczki krajoznawcze oraz do różnych środowisk społeczno - przyrodniczych.

• Organizujemy teatrzyki, spotkania z ciekawymi ludźmi.

• Bierzemy czynny udział w akcjach charytatywnych "Góra grosza", "Wszystkie dzieci nasze są", "Podziel się sercem , podziel się złotówką".

• Przedszkolaki mają możliwość zaprezentowania swojego talentu artystycznego podczas imprez przedszkolnych, przeglądów twórczości.

• Podejmujemy szereg ciekawych przedsięwzięć w ramach przynależności do sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz Klubu Czytających Przedszkoli

• Wdrażamy program innowacyjny "Wielowieś - moja mała Ojczyzna", "Kubusiowi Przyjaciele Natury", "Czyste Powietrze wokół nas", "Program Promocji zdrowia", "Program gimnastyki korekcyjnej", "Program wychowawczy", "Program adaptacyjny".